KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA

Rodziców grupy III „ Biedronki” informujemy o  zgłoszonym pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa u dziecka 5- letniego i rodzica w dniu 15.10.2020 roku . W związku z powyższym uruchomiono obowiązujące procedury bezpieczeństwa :

1.Poinformowano Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białymstoku , który wytyczył dalsze działanie:

1. powiadomienie rodziców o natychmiastowym zabraniu dziecka z przedszkola , w tym również rodzeństwa z pozostałych grup.
  2. Sanepid kieruje wszystkich rodziców z grupy „ Biedronki” na okres kwarantanny.
  3. W stosownym czasie rodzice wychowanków będą poinformowani przez Sanepid o terminie kwarantanny( najpóźniej do soboty-  informacja Sanepidu)
  4. W czasie kwarantanny  dzieci nie mogą uczęszczać do przedszkola .  W związku z powyższym skierowano wniosek do Sanepidu o podjęcie formy pracy zdalnej.
  1. O zaistniałej sytuacji w związku z pandemią COVID-19  powiadomiono organ prowadzący- Urząd Miasta w Białymstoku Departament Edukacji oraz   Kuratorium Oświaty w Białymstoku

W związku z  zaistniała sytuacją informujemy rodziców pozostałych grup o dokonywaniu pomiaru temperatury u dziecka przy wejściu do przedszkola. Od dnia 17.10.2020 roku Białystok będzie objęty strefą czerwoną, to również rzutuje na dalsze obostrzenia w procedurze bezpieczeństwa.

Rodziców korzystających z usług przedszkola prosimy o przestrzeganie obowiązujących procedur na terenie placówki, zasłanianie ust i nosa .