Zadania dydaktyczno- wychowawcze dla wychowanków przedszkola

W związku z apelem i wskazaniami  Ministra Edukacji Narodowej dotyczącymi realizacji zadań dydaktyczno- wychowawczych przez nauczycieli przedszkola w sytuacji ogłoszonej pandemii w związku z szerzącym się koronawirusem i zamknięciem placówek oświatowych informuję Rodziców wychowanków   " Rumiankowego Przedszkola", iż na stronach internetowych - grupowych zamieszczane są plany edukacyjne oraz materiały edukacyjne przygotowane przez nauczycieli do wykorzystania przez Rodziców do pracy indywidualnej z dziećmi podczas pobytu dzieci w domach. Materiały edukacyjne będą zamieszczane systematycznie, aby realizować treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Szczególną prośbę kierujemy do Rodziców dzieci 6- letnich z grupy " Sowy", aby wykonywać zadania ukierunkowane na wyposażenie w wiedzę i umiejętności kluczowe  podstawy programowej, w uzyskaniu gotowości szkolnej. Udostępnione są również zadania i materiały z języka angielskiego.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do Rodziców, aby ten czas wypełnić również zabawą połączoną z edukacją we współpracy z nauczycielami przedszkola.

Życzymy Rodzicom i Dzieciom z " Rumiankowego Przedszkola"  dużo zdrowia i szybkiego powrotu do przedszkola :-)

Informuję również Rodziców, którzy mają dzieci na wyższym szczeblu edukacji o ostatnich ustaleniach MEN:

Rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje.

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

Zgodnie z podstawą programową

Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.