wydarzenia październikowe w przedszkolu

„Szpital Pluszaka”

w dniu 29 października 2019 roku ( w poniedziałek)  od godz. 9.00 dzieci będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez ratownika medycznego z Grupy Medicus pod nazwą „ Szpital Pluszaka”.

W programie zajęć dzieci uzyskają wiedzę o pierwszej pomocy przedmedycznej, numerach alarmowych , właściwego zachowania się podczas  wizyty u lekarza i pobytu w szpitalu. Tematyka oraz pomoce naukowe są prowadzone przez profesjonalistów  z dostosowaniem właściwych pomocy dydaktycznych oraz treści do grupy przedszkolnej i wieku dziecka.

Koszty zajęć z ratownictwa medycznego  będą pokryte ze środków Rady Rodziców

„ Planetarium w przedszkolu ”

W dniu 25 października 2019 roku (piątek) od godz. 9.30 dzieci będą uczestniczyć w pokazach astronomicznych w mobilnym planetarium, które będzie dostępne w przedszkolu. Dzieci będą miały unikalną  okazję , aby obejrzeć zjawiska astronomiczne ( układ słoneczny, gwiazdozbiory, satelity  ) i geograficzne zachodzące na niebie w nocy. Przekazywana wiedza jest dostosowana do wieku dzieci oraz treści podstawy programowej.

Koszt biletu wstępu- 15 zł /od dziecka. Prosimy o wpłacanie wskazanej kwoty do nauczycieli w  grupach.