IX edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"

W dniu 15 listopada 2018 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" odbyła się impreza o zasięgu wojewódzkim -IX edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?" pod hasłem " Przyroda Polska w czterech porach roku". Impreza miała na celu promowanie działalności przyrodniczej patrona przedszkola Simony Kossak oraz ukazanie piękna polskiej przyrody szczególnie w tak ważnym czasie, obchodów 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystości uczestniczyło 16 dzieci z podlaskich i białostockich przedszkoli: z Choroszczy, Supraśla, Wasilkowa oraz zgłoszonych placówek do przeglądu. Dzieci zaprezentowały przygotowane wybrane wiersze we wskazanej tematyce przygotowane we współpracy rodziców dzieci i nauczycieli z placówek przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały talenty artystyczne: deklamacyjne, aktorskiej gry na scenie wzbudzając podziw i uznanie zaproszonych honorowych gości- patronatów honorowych imprezy: Prezydenta Miasta Białegostoku w osobie Pani Ewy Mituły Dyrektora Departamentu Edukacji UM w Białymstoku, Towarzystwa Przyjaciół Energii Odnawialnej,   RDLP  , RDOŚ, Firmy Cukier Lukier, Nadleśnictwa Dojlidy , Spółdzielni Mieszkaniowej " Słoneczny Stok" , Książnicy Podlaskiej Filii Nr 7, Wydawnictwa Nowa Era, Wydawnictwa MAC   oraz zgromadzonych rodziców dzieci i nauczycieli. Dzieci z grupy "Pszczółek" zadbały o wyraz artystyczny imprezy prezentując jesienne tańce, a także hymn przedszkola. Michał z grupy Pszczółek i Zosia z grupy "Sowy" czytali gościom gawędy Simony Kossak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, kolorowe kotki oraz wiele wspaniałych nagród w postaci książek, lizaków i przyrodniczych niespodzianek ufundowanych przez leśników. Uroczystość zakończyła się słodkim jesiennym poczęstunkiem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Przyjaciołom " Rumiankowego Przedszkola"  za uhonorowanie swoim przybyciem na imprezę oraz ufundowanie wspaniałych nagród wszystkim uczestnikom Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?". To był piękny, pełen jesiennego ciepła i nostalgii dzień zapisany już w kronice przedszkola.