Gala wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego " Przedszkolaki kochają przyrodę"

W dniu 20 maja 2016 roku w " rumiankowym Przedszkolu" odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom VI edycji konkursu plastyczno-edukacyjnego " Przedszkolaki kochają przyrodę". Podczas gali gościliśmy przedstawicieli honorowych patronatów imprezy Panią Ewę Majewską z RDLP, Pana Tomasza Filipczuka z Podręcznikarni oraz Pana Jerzego Rutkowskiego z SM " Słoneczny Stok" oraz dzieci- laureatów konkursu z rodzicami i nauczycielami z białostockich oraz podlaskich placówek przedszkolnych. Na konkurs plastyczny wpłynęło 178 prac plastycznych (26 – 3 latków; 51 – 4 latków; 75 – 5 latków i  25 – 6 latków) z18 przedszkoli w  Białymstoku ,z  przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie,  z   Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zabłudowie ,z  przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu, z 5 przedszkoli z Litwy z polskimi oddziałami " Rumianek". "Kasztan" " Kluczyk", "Dziadek do Orzechów" , z przedszkola w Mejszagole oraz z przedszkola w Niemczech z Ulm- Elsberg. Do konkursu dzieci przygotowywało 109 nauczycieli. Komisja konkursowa oceniając prace wzięła pod uwagę: wrażenia artystyczne samodzielność wykonania pracy, dobór kolorów, wybraną technikę plastyczną  . Komisja konkursowa wyłoniła 25 wyróżnień, 20 nagród, które były ufundowane przez honorowych patronatów: Prezydenta Miasta Białegostoku, SM " Słoneczny Stok", RDOŚ, RDLP, Fundacje Zielone Płuca Polski, Biebrzański Park Narodowy, Podręcznikarnię, Wydawnictwo Nowa Era.

Podczas uroczystości prezentowały się dzieci z grupy I- Motylki: Hubert Ostrowski I Joanna Sidoruk deklamując wiersze przyrodnicze, dzieci z grupy II- Żabki w przedstawieniu o krasnalach leśnych oraz dzieci z grupy IV- Pszczółki, które zaprezentowały na początku uroczystości hymn przedszkola. Pani Jolanta Kłusewicz zaprezentowała pokaz slajdów przyrodniczych autorstwa Pana Sławomira Kłusewicza w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Bliżej natury" realizowanego przez przedszkole. Dzieci , rodzice i nauczyciele podziwiali uroki przyrody podlaskiej zaobserwowane wiosną.l Po wręczeniu nagród i wyróżnień wszyscy zaproszeni goście uwiecznili spotkanie na wspólnym zdjęciu oraz spędzili mile czas na poczęstunku przedszkolnym.

organizatorzy konkursu:

Jolanta Kłusewicz, Ewelina Ostrowska, Ewa Wróblewska, Beata Filipczuk

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7