Świąteczne życzenia - religia prawosławna

Xrystos Woskresie! moje Kochane Dzieci! :-)

Tym pozdrowieniem będziemy się jeszcze witać do przyszłego czwartku tj. 10.06, kiedy to wypada jedno z 12-stu wielkich świąt: Wozniesienije Gospodnie ( Wniebowstąpienie Pańskie ) , kiedy to Zbawiciel, po swoim Zmartwychwstaniu,  ostatni raz jest z Matką Boską i swoimi Uczniami i z Góry Oliwnej wstępuje na niebo i zapowiada Im zesłanie Pocieszyciela - Ducha Świętego.

a na razie, poniżej słów kilka o....

Marii Magdalenie.

Maria Magdalena - była jedną z Kobiet - Żen Mironosic - Kobiet niosących wonności, która jako pierwsza przybiegła do Grobu Pana Jezusa, i której to jako pierwszej ukazała się zmartwychwstały Pan nasz Jezus Chrystus i polecił, aby wieść o Jeog zmartwychwstaniu zaniosła do Apostołów, którzy się wówczas ukrywali.  Dlatego też nazywamy Marię Magdalenę "Apostołem Apostołów", gdyż zaniosła Im Dobrą Nowinę o zmartwychwstałym  Panu Bogu -  Jezusie Chrystusie

Jak głosi też  legenda, po Zmartwychwstaniu Pańskim, Maria Magdalena poszła do Cesarza Tyberiusza namiestnika Jerozolimy aby ogłosić, że Jezus Chrystus powstał z martwych i że to wszystko o czym opowiadał JEST prawdą. Cesarz nie wierzył w usłyszane słowa i oznajmił, że jeśli to prawda to białe jaja (pośród nadwornych Cesarza była osoba, która trzymała kosz z jajkami) zmienią barwę na czerwono. Ku zdumieniu obecnych jajka w koszyku stały się czerwone. Maria Magdalena wzięła do ręki jajko, wzniosła ku górze i odważnie ofiarowała Cesarzowi.

Zachęcam do obejrzenia razem z rodzicami filmu o życiu Marii Magdaleny

pozdrawiam cieplutko
Irena Matys